Ozan Keysan bio photo

Ozan Keysan

ODTÜ

WWW

Google+

Twitter

LinkedIn

Github

Kullan-at mail adresi

Eğer mailinize hergün yüzlerce spam mail geliyorsa (ki gelmeyen olduğunu sanmıyorum), bunun en önemli sebeplerinden birisi, e-mailinizi soran her siteye doğruyu söylemenizdir. Malesef, bazı güvenilir olmayan siteler, ya mail adreslerinizi spam reklamcılara satıyor ya da sitelerinde yayınlayıp, ilgisiz kişilerin eline geçmesine önayak oluyorlar. Peki ne yapmak lazım?

Ya kendinize önemsiz bir mail adresi alıp, tüm üyelik işlemlerini o mail üstünden halledeceksiniz, ya da daha basiti tek kullanımlık mail adresi veren sitelerden birini ziyaret edeceksiniz. Şifre, üyelikle filan uğraşmadan alacağınız bu tek kullanımlık mail adresini, tüm üyelik onayı işlemlerinizde ya da gizliliğinizi korumak istediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz, zaten email adresi bir kaç saat sonra geçersiz olacaktır. Ben, biraz da alışkanlıktan Guerillamail sitesini kullanıyorum. Ancak, Mailinator ve sade tasarımıyla 10 Minute Mail sitesi de oldukça başarılı.

Üstelik bu amaçla kullanabileceğiniz Türkçe bir site de mevcut.Tempail. Kullanın memnun kalacaksınız.comments powered by Disqus